Nyomáscsökkentő villanybojlerhez – valóban szükség van rá?
Mikor szükséges nyomáscsökkentő villanybojlerhez? Sokan nem foglalkoznak a bojlerrel – hiszen miért is tennék? A bojler egy olyan háztartási eszköz, amely minden család otthonában megtalálható.
Egy háztartásban minimum két bojlert szoktunk számolni: egy a fürdőszobában és egy a konyhában, de természetesen ettől több bojler is lehetséges.
A lakosok általában nem törődnek azzal, sőt, eszükbe sem jut, hogy milyen régi a bojler, vajon jól működik-e, hiszen ha van meleg víz, akkor mi baj lehetne.
Pedig a bojler még akkor is tud meglepetéseket okozni, ha a laikus ember szerint problémamentesen működik.
Ezért fontos bizonyos időnként hívni egy szakembert, aki ellenőrzi a bojlert, és megtalálja azokat a hibákat is, amelyek kellőképpen elbújtak előlünk.
Fontos a bojler üzemeltetése, hiszen ettől függ az élettartam és még nagyobb károkat is okozhat, ha nem a megfelelő módon kötik be.
Egy bojler 3-4 bar nyomáson működik, de ha ettől nagyobb a nyomás, akkor azt nem bírja el, és nagyon hamar tönkremegy, vagy akár olyan komoly problémákat is okozhat, mint egy csőtörés.
A bojler nyomáscsökkentő ebben a problémában segíthet, illetve ezt a problémát előzheti meg.
Ezért ajánlják a szakemberek a nyomáscsökkentő villanybojlerhez alkalmazását.
A bojlernek akkor is túl nagy lehet a nyomása, ha a hálózatban ingadozik a nyomás, sőt, a vízütés is komoly problémákhoz vezethet, amelyet általában a laikusok nem is sejtenek.
Amikor hirtelen megnövekedik a nyomás, az képes áramkimaradást okozni, ami a különféle bekapcsolt és működő elektronikai eszközökre is káros hatással lehet.
A nyomáscsökkentő használata azért is ajánlott, mert ezzel megelőzhetjük, hogy például egy ilyen esetben a mosógépben – vagy más elektronikai eszközben – károk keletkezzenek.
BOJLER NYOMÁSCSÖKKENTŐ HAJDU VILLANYBOJLERHEZ
A nyomáscsökkentő villanybojlerhez akkor is ajánlott, amikor például régebbi hálózati vezetékeket vagyunk kénytelenek használni, ugyanis, ha ezeket használjuk és bekövetkezik a nagyobb nyomás, akkor képesek akár el is törni a csövek, amely nem csak a mi otthonunkban, hanem még az utcai hálózatokban is problémát, teljes csőtörést jelenthet.
Érdemes tehát ennek az elkerülése érdekében egyrészt modernebb csövekre cserélni a régieket, vagy ha most kötik be a csöveket, akkor új csöveket beszerezni, illetve egy nyomáscsökkentő villanybojlerhez eszközt is felszerelni.
A nyomáscsökkentő villanybojlerhez mindenképpen egy előnyös megoldás, hiszen képes megelőzni a megemelkedett nyomás okozta problémákat.