MIÉRT NEM MELEGÍT A BOJLER?
Nem melegít a bojler? Szeretne rájönni arra, hogy mi okozza a problémát, hogy minél előbb segítséghez, szakemberhez tudjon fordulni?
Érthető az aggodalma, és az is, hogy amilyen gyorsan csak lehet megoldást szeretne találni erre az égető gondra.
A bojler számos okból nem végezheti el a feladatát.
Először is győződjön meg arról, hogy az alapvető feltételek biztosítottak-e. Gondolunk itt az áramra, a vízre, tehát az optimális erőforrásokra.
Elektromos hálózatának biztosíték tábláját sem baj, ha megnézi. Ha az alapvető tényezőket számba vette, akkor mehetünk tovább annak felderítésében, hogy miért nem melegít a bojler.
Ritkán de előfordul, hogy az elektromos szolgáltatót is be kell vonni,a vezérelt vagyis éjszakai áramot használóknak. Ugyanis lehet a hiba az éjszakai szolgáltatásban is. Ilyenkor az éjszakai vezérlő meghibásodása miatt nem melegít a villanybojler.
Az elektromos melegítők érájához hozzá tartozik, hogy megannyi eshetőség létezik, tehát nehéz általánosságban professzionális választ adni egy ilyen, triviálisnak tűnő kérdésre.
Az egyéni paraméterek, az adott berendezés jellemzői egytől-egyig szükségesek a konkrét „diagnózis” felállításához. Ettől függetlenül vannak olyan helyzetek, melyek sűrűn megmutatkoznak a villanybojlerek világában. Ilyen kényelmetlen szituációk sorozatát képes elindítani a vízkő.
Hihetetlen, de ennek az anyagnak annyi kárt, kényelmetlenséget, és meghibásodott készüléket tudhat a szakma, hogy azt felsorolni sem lehet. Saccolni sem érdemes, hogy a magyar kemény víz mennyi problémát okozott az elektromos eszközök szegmensében.
De hogy függ ez össze azzal, hogy nem melegít a bojler?
Nos, a berendezés lelke a fűtőszál. Ennek épsége nagyban meghatározza a bojler működési hatékonyságát, és jellemzőit. A vízkő nem csinál egyebet, mint víz felmelegítése során a fűtőszálra és környezetére szépen lerakódik.
Ami körbeveszi és elszigeteli a bojler hőkorlátozójának merülő csövét és a fűtőszálat a víztől ami hűtené, így nem tudja a víznek átadni a hőt csak a vízkővön keresztül, emiatt túl melegszik és lekapcsol a hőkorlátozó.
A tömítéseket, kisebb csöveket is érintheti, de a fűtőszál környéke az, ami a leginkább sújtott.
A meleg hatására ugyanis a sók kicsapódnak a hálózatban folyó vízből, és körbe veszik a készülék szívének számító alkatrészt.
Ez az áldatlan állapot csak kis ideig tolerálható, s végül nem csak, hogy meleg víz nem folyik a rendszerből, de az egész vízmelegítő kikapcsol, túlmelegedés miatt.
A vízkő tehát a bojlerek rákfenéje, ez nem is kérdés, és bátran gyanakodhat erre a „kártevőre”, ha nem melegít bojlere.
RÉGI BOJLERE SOKAT FOGYASZT? NINCS ELEGENDŐ MELEGVÍZ?
Ezek a problémák utalhatnak a villanybojler túlzott vízkővesedésére is.
Szakembereink a bojler karbantartása alkalmával alaposan átvizsgálják a készüléket, ellenőrzik a fűtőszálat, valamint a többi fontos alkatrészt és funkciót.
Ez lehetővé teszi számunkra, hogy azonosítsuk a problémákat és megbízható megoldásokat kínáljunk.
Bízza ránk Hajdu villanybojlere karbantartását, javítását!
Családi vállalkozásunk a hét minden napján elérhető, és szívesen válaszolunk minden kérdésére.
Tapasztalt szakembereink megbízható és alapos munkát végeznek, hogy biztosítsák a Hajdu villanybojler hatékony és megbízható működését.
Köszönjük, ha minket választ, és várjuk a kapcsolatfelvételt!