Csöpög a villanybojler alja? Mi az oka és mi a teendő?
Csöpög a Hajdu villanybojler alja? Ne hagyja figyelmen kívül!
Csöpög a villanybojler aljából a víz? – mit jelenthet ez, és mit tehetünk ellene?
Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy csöpög a villanybojler alja, az aggodalomra adhat okot, még akkor is, ha egy megbízható márkájú, például Hajdu villanybojlerről van szó. Ezek a készülékek valóban a legmagasabb minőséget képviselik a Magyarországon elérhető vízmelegítők között. Mégis fontos tudni, hogy a legstrapabíróbb berendezés is igényel időszakos karbantartást, illetve átvizsgálást. Sokan hajlamosak azt gondolni, hogy egy prémium kategóriás bojler elromolhatatlan, és éppen emiatt hanyagolják el az olyan alapvető teendőket, mint az anódcserék vagy a vízkő eltávolítása.
Ha a bojler alján vízcseppek jelennek meg, az több dologra is utalhat. Előfordulhat, hogy csak a biztonsági szelep engedi ki a felesleges nyomást, ami normális működés része, de az is lehet, hogy komolyabb problémáról, például a tartály belső korróziójáról, vízkövesedés miatti tömítetlenségről, esetleg repedésről van szó. Az ilyen hibák már nem csak esztétikai vagy komfortbeli gondokat okoznak, hanem áramütésveszélyt és jelentős vízkárokat is eredményezhetnek.
Éppen ezért, ha csöpögést észlelünk, ne próbáljuk házilag javítani, hanem mielőbb hívjunk tapasztalt bojler szerelő szakembert, aki pontosan meg tudja határozni a hiba okát, és szakszerűen el tudja hárítani azt. A megfelelő karbantartással és időben történő javítással a Hajdu bojlerünk hosszú éveken át megbízhatóan szolgálhat minket.
MIÉRT CSÖPÖG A HAJDU VILLANYBOJLER ALJA?
Csöpög a villanybojler alja – miért fordulhat ez elő a Hajdu bojlereknél?
Ha azt tapasztaljuk, hogy csöpög a villanybojler alja, az egyértelműen arra utal, hogy valamilyen hiba keletkezett a berendezés működésében. Még abban az esetben is, ha megbízható és strapabíró márkáról, például Hajdu villanybojlerről van szó. Az ilyen típusú szivárgás hátterében többféle ok is állhat.
A villanybojler aljából történő csöpögés hátterében gyakran nem a vízhálózat hibája áll, hanem sokkal inkább a bojlerhez tartozó nyomáscsökkentő szelep vagy biztonsági szelep meghibásodása. Ezek az alkatrészek rendkívül fontos szerepet játszanak a készülék biztonságos működésében, hiszen feladatuk a rendszerben lévő víznyomás szabályozása. Ha bármelyik szelep már nem működik megfelelően, akkor az a nyomás felgyülemléséhez és végső soron szivárgáshoz vezethet. Ez nemcsak kellemetlenséget okozhat, hanem hosszabb távon a bojler károsodását is előidézheti, ezért érdemes minél előbb szakemberhez fordulni.
Sokkal súlyosabb a helyzet, ha a víz erőteljesebben, folyamatosan csöpög vagy folyik a bojler aljából. Ez ugyanis arra utalhat, hogy a belső tartály már nagymértékben vízkövesedett, vagy a bojler fém alaplemeze korrodálódott, azaz elrozsdásodott. Ezek a problémák akár teljes kilyukadáshoz is vezethetnek.
A nyomáscsökkentő hibája pedig különösen veszélyes lehet: ha nem szabályozza megfelelően a rendszerben lévő víznyomást, akkor az hosszú távon a bojler szétrepedését, extrém esetben robbanását is okozhatja. Ezért semmiképpen sem érdemes házilag próbálkozni a javítással vagy figyelmen kívül hagyni a problémát. Ha csöpög a villanybojler alja, azonnal célszerű jegyzetelni a tapasztalt jeleket, például hogy mikor, milyen intenzitással jelentkezik a csöpögés, majd haladéktalanul szakember segítségét kérni. Egy tapasztalt szerelő pontosan fel tudja mérni, mi a hiba forrása, és biztonságosan, szakszerűen el tudja hárítani a problémát, megelőzve ezzel a további károkat vagy akár balesetveszélyes helyzeteket is.
MI TEHÁT A TEENDŐ, HA SZIVÁRGÁST ÉSZLELÜNK?
Ha azt látjuk, hogy csöpög a villanybojler alja, az teljesen jogos aggodalmat válthat ki, hiszen ilyen esetben akár súlyos meghibásodás is fennállhat. Az első és legfontosabb lépés, hogy azonnal áramtalanítsuk a készüléket, még mielőtt bármi mást tennénk. Ez elengedhetetlen a biztonságunk érdekében, mivel a víz és az áram kombinációja komoly veszélyt jelenthet.
Miután meggyőződtünk arról, hogy a bojler nincs feszültség alatt, figyeljük meg a készülék viselkedését: milyen hangokat hallunk, milyen intenzitással szivárog vagy csöpög a víz, esetleg tapasztalunk-e rozsdás, elszíneződött vagy opálos víz megjelenését. Ezek az apró részletek sokat segíthetnek a hiba okának meghatározásában a kiérkező szakember számára.
Ezek mind fontos jelek lehetnek, amelyek segítenek a szerelőnek a hiba pontos beazonosításában. Ha rozsdás vizet látunk csöpögni, érdemes alátenni egy lavórt vagy műanyag tálat, hogy megóvjuk a padlóburkolatot, kádat vagy csempét az elszíneződéstől és a rozsdafoltoktól. Ezután a legfontosabb teendő: haladéktalanul hívjunk egy szakképzett villanybojler-szerelőt. Ne próbáljuk meg magunk megjavítani a készüléket, még akkor sem, ha egyértelműnek tűnik a hiba forrása, mert egy nem megfelelő beavatkozás további károkat vagy akár áramütés-veszélyt is okozhat.
A bojler egy zárt, vízzel és árammal dolgozó rendszer, így a szivárgás nemcsak anyagi kárt, hanem komoly biztonsági kockázatot is jelenthet. Egy megbízható szakember viszont szakszerűen felméri a helyzetet, ellenőrzi a biztonsági és nyomáscsökkentő szelepeket, megvizsgálja a tartály állapotát, és ha szükséges, javaslatot tesz a javításra vagy cserére. Ezzel nemcsak a probléma szakszerű elhárítását biztosíthatjuk, hanem megelőzhetjük a további károkat is. Legyen szó vízfoltokról, penészesedésről vagy akár egy teljes bojlercsere költségeiről.
Ne kockáztassa a vízkárt, a kellemetlenségeket vagy a veszélyes meghibásodásokat. Bízza a javítást tapasztalt szakembereinkre! Akár szivárgásról, akár teljes bojlercseréről van szó, számíthat ránk gyors kiszállással, precíz munkavégzéssel és korrekt árakkal. Hívjon bizalommal, és gondoskodunk róla, hogy otthonában újra zavartalanul legyen meleg víz – akár hétvégén is! Tekintse meg Budapesti Hajdu bojler szerviz szolgáltatásainkat
Ne maradjon melegvíz nélkül – vegye fel velünk a kapcsolatot még ma!
Nyári Tibor – Hajdu villanybojler szerelő
Bojler csere fix áron
Email: [email protected] Hétvégén is elérhető!
📞 Telefon: +36 20 398 7569