MIÉRT NEM KAPCSOL BE MIÉRT NEM MELEGÍTI A VIZET A BOJLEREM
Miért nem kapcsol be a bojler, miért nem melegíti a vizet? Mi lehet az oka annak, hogy a villanybojler nem kapcsol be?
Előfordulhat, hogy egyszer csak azt vesszük észre, hogy bojlerünkből nem jön meleg víz.
Ilyenkor természetesen sürgősen javasolt egy képzett szakember felkeresése, aki könnyedén fel tudja mérni a problémát, valamint meg tudja állapítani, hogy miért nem kapcsol be az elektromos bojler.
A villanybojler minősége rendkívül fontos, hiszen egy megbízhatóbb márka, például a Hajdu, nagy valószínűséggel sokkal hosszabb ideig szolgál ki minket meghibásodás nélkül, mint bármely más, külföldi gyártmányú vízmelegítő készülék.
Mi tehát az oka annak, hogy a villanybojler nem kapcsol be?
Hajdu villanybojlerek működését a hőfokszabályzó gomb felett elhelyezkedő piros kontroll lámpa jelzi.
Amikor azt tapasztaljuk, hogy villanybojlerünkből nem melegvíz folyik és nem látjuk világítani a controll lámpát ellenőrizzük hogy valaki véletlenül nem csavarta le a hőfokszabályzó gombját. Ha nincs letekerve a gomb tovább kell mennünk.
Első és legkézenfekvőbb feladat, hogy ellenőrizzük elekromos hálózatunk biztosíték tábláját és nézzük meg nincs e leverve, kiolvadva valamelyik biztositék.
Ha a biztositékokkal minden rendben van tovább kell keresni a problémát.
Miért nem melegíti a vizet a villanybojler
Sokféle oka lehet annak, hogy a villanybojler (már) nem kapcsol be.
A leggyakoribb problémák közé tartoznak a fűtőszál különböző meghibásodásai.
Ha például a vízkő teljesen elfedi, azaz szigeteli a fűtőszálat, abból rendkívül komoly problémák alakulhatnak ki. Ilyenkor ugyanis a villanybojler fűtőszála szinte már csak az őt körülvevő vízkövet hevíti,
így az akár 100°C-nál magasabb hőmérsékletre is melegedhet, emiatt viszont kioldhat a villanybojler biztonsági hőkorlátozó.
Ami következtében leáll a bojler és nem fűti tovább a bojlerben lévő vizet.
A hőkorlátozó reteszelés után újra indítható de ne feledjük, hogy okkal kapcsolt le tehát meg kell szüntetni a túlmelegedés okát, mert újra indulás után nagy valószínűséggel újra le fog oldani.
A fűtőszálat körülvevő vízkő miatt valószínűleg a villanyszámlánk is jóval magasabb lesz, mind eddig, hiszen az elvízkövesedett villanybojler köztudottan jóval több energiát fogyaszt.
A fűtőszál hibái közé tartozik például az is, ha valamilyen okból kifolyólag sérül vagy megszakad a fűtőszálban lévő cekász szál, így a fűtőszál már nem tudja tovább melegíteni a tartályban lévő vizet.
A villanybojler javítása szakképzett szerelő által
Ilyen esetekben, mikor a probléma pontos okát nem tudjuk egyértelműen megállapítani, mindenképpen forduljuk egy tapasztalt, szakképzett szerelőhöz.
Mert előfordulhat, hogy egy egyszerű vízkő eltávolítással, tisztítással megoldható a probléma, azonban megeshet az is, hogy csak komolyabb, szakembert igénylő munkálatok elvégzésével javítható meg a villanybojler.
Ha nem vagyunk szakképzettek, illetve egyáltalán nem értünk a villanybojlerekhez, akkor akár magunkban is kárt tehetünk, ha például leforrázzuk magunkat, vagy megráz minket az áram.
Hívhat a hét minden napján szombat vasárnap is dolgozunk. Budapest minden kerületében számíthat ránk!
Kapcsolat és ajánlatkérés
- Telefon : +36203987569
- E-mail : [email protected]
- Nyári Tibor villanybojler szerelő
Évente több mint 800 Hajdu elektromos bojlert javítunk meg, és több mint 700 régi lyukas javíthatlan villanybojlert cserélünk újra.
Miért nem kapcsol be a bojler? Most is Hívhat!