Csöpög a villanybojler alja? Mi az oka és mi a teendő?
Az egészen biztos, hogy a Magyarországon kapható vízmelegítő berendezések közül a Hajdu bojlerek a legmagasabb minőségű és legmegbízhatóbb termékek.
Mivel ezzel a legtöbben tisztában vagyunk, könnyen eshetünk abba a csapdába, hogy elfelejtjük, kihagyjuk a szükséges karbantartást, illetve ellenőrzést, mondván, úgysem romlik el, hiszen kiváló minőségű.
Ez a hozzáállás sajnos nem megfelelő, hiszen a karbantartás hiánya bármilyen típusú vízmelegítő készülék esetében is meghibásodást, vagy a legrosszabb esetben a teljes tönkremenetelt eredményezheti.
Ha már megtörtént a baj, tehát arra gyanakszunk, hogy Hajdu villanybojlerünk meghibásodott, érdemes először felméri a terepet.
Gyakori probléma lehet például a villanybojler aljának csöpögése, amit nagy valószínűséggel csak képzett szakember tud megszüntetni.
MIÉRT CSÖPÖG A HAJDU VILLANYBOJLER ALJA?
A villanybojler aljának csöpögése többféle problémát is jelezhet. Ha a víz nagyon lassan, alacsony nyomással csöpög a bojlerből, akkor nagy valószínűséggel nem a vízhálózatban keresendő a hiba, hanem a nyomáscsökkentő, illetve a biztonsági szelep romolhatott el.
Ha azonban ezzel ellentétben a víz erőteljesebben csöpög a Hajdu villanybojler aljából, akkor előfordulhat, hogy a tartály extrém módon vízköves, vagy a villanybojler alaplapjának korrodálódásáról van szó.
A nyomáscsökkentő meghibásodásának esetében a berendezés nem szabályozza megfelelően a víznyomást.
Ez a lehetőség rendkívül veszélyes lehet, és ha nem hívunk azonnal képzett szerelőt, akkor a bojlerben kialakult magas nyomás a bojler kilyukadásához, sőt, szélsőséges esetben még robbanáshoz is vezethet!
Érdemes tehát felmérni a kárt, összeírni az általunk tapasztalt gyanús jeleket, majd mindenképpen szakemberhez fordulni, aki a problémát minden esetben biztonságosan és hatékonyan oldja meg!
MI TEHÁT A TEENDŐ, HA SZIVÁRGÁST ÉSZLELÜNK?
A szörnyű felismerés után tehát az elsődleges feladatunk az, hogy megvizsgáljuk közelebbről a villanybojlert.
Semmiképp se nyúljunk még hozzá, csak figyeljük meg, milyen hangokat ad ki, milyen intenzitással csöpög belőle a víz, stb.
Ha például rozsdás víz csöpög a villanybojlerből, rögtön helyezzünk alá egy lavórt vagy nagyobb tálat annak érdekében, hogy a rozsda ne fogja össze az alatta lévő csempét, járólapot vagy a kádat.
Miután ez megtörtént, hívjunk szakembert! Nem érdemes az otthoni szereléssel próbálkozni, mert sok esetben rendkívül veszélyes lehet!