Hajdu bojler hőfokszabályzó beállítása
Hajdu villanybojler hőmérséklet szabályzó beállítás, ideális hőfok kiválasztás
Hajdu bojler hőfokszabályzó beállítása. Milyen hőfokon használjuk villanybojlerünket, hány fokra állítsuk. Mi az ideális hőfok.
A bojler hőfokszabályzó a víz hőmérsékletét szabályozza a villanybojler belsejében.
A hőmérséklet szabályzó segítségével a víz hőmérséklete a kívánt értékre állítható.
A hőmérséklet szabályzó működési elve abban áll, hogy a beállított hőmérséklet értékét érzékeli és a szükséges áramot biztosítja a fűtőelemnek.
Ha eléri a beállított értéket kikapcsolja az áramot, ezáltal a bojler fűtőszál nem melegíti tovább a vizet.
A hőmérséklet szabályzó fontos eleme a bojler működésének, és a helyes beállítás segítségével a túlfűtés elkerülhető.
Bojler hőfokszabályzó beállítása
A villanybojlerek is evolúción mennek keresztül, még ha ez furcsán is hangzik, így első olvasatra.
A Hajdú bojler hőfokszabályzó beállítása is mind könnyebb, egyszerűbb feladat, ahogy haladunk előre az időben.
A hazai cég, amellett, hogy megbízható márkát alkotott a Hajdú személyében, ügyel arra is, hogy innovatív fejlesztéseivel mind korszerűbb, job tulajdonságokkal bíró bojlereket alkosson.
Miben várhatunk előrelépést, akkor, amikor a vízmelegítés már majdnem minden érája ki let találva?
Természetesen az elektronika, és a fűtőszál területén soha sem beszélhetünk tökéletességről, mindig van hova fejleszteni: lerövidítve a melegítés idejét, mindezt kevesebb energia felhasználásával.
Ez a párosítás igazán kedvező, mind céljaink elérésének szempontjából, mind a pénztárcánkat tekintve.
Új Hajdu Aquastic bojler hőfokszabályzó beállítása
Az újabb típusú Hajdú bojlerek hőfokszabályzó beállítása azért is módosul, régi társaihoz képest, mivel egy burkolat alá került a hőkorlátozó, és a hőfokszabályozó, mintegy egységet alkotva.
Ez nem csak a hatékonyság oldaláról nézve lényeges változtatás, hanem a praktikum is előtérbe kerül, hiszen így az egykor, két egységben elhelyezkedő elektronika sokkal kisebb helyet foglal el.
Az új tervezésnek hála a kábelek száma is megcsappant, ami abszolút pozitív hír, hiszen ezzel megannyi érintkezési hiba fő forrása is megszűnt.
Az meg már tényleg csak hab a tortán, hogy az új technológiának hála még pontosabb hőfokszabályozás érhető el.
A Hajdú bojler hőfokszabályzó beállítása így valóban pillanatos műveletté redukálódik.
A fenti innovációnak hála egyrészt sokkal egyszerűbbé, gyorsabbá vált a bojler szervizelése, másrészt lényegesen kisebb befektetéssel tudjuk felújítani az esetlegesen elöregedett elektronikát.
A karbantartás fontossága természetesen ezen készülékek esetében is elengedhetetlen, sőt.
A jelentkező tömítésbeli problémák az elektronikát is nagyban veszélyeztethetik.
Érdemes tehát átvizsgáltatnunk bizonyos időközönként rendszerünket, ezzel még hosszabb élettartamot biztosítva, az amúgy is a piacon egyedülállóan megbízható Hajdú bojlerünknek.
Budapest területén a mai napig, rengeteg régi és új háztartásban használunk villanybojlereket a melegvíz előállításához. Azt viszont hogy mi az ideális beállítás sokan nem tudják, ezért vagy nagyon alacsony, vagy nagyon magas hőmérsékleten használják a villanybojlert.
Segítség képpen összefoglaljuk a tudnivalókat a helyes beállításhoz.
Éjszakai vezérelt áram vagy nappali állandó üzemű használat?
Első lépésként arról kell meg győződnünk, hogy éjszakai azaz vezérelt áramról, vagy állandó üzemű nappali áramról üzemel a villanybojlerünk. A legegyszerűbb, ha megnézzük, hogy hány villanyóra tartozik a lakásunkhoz.
Amennyiben csak egy villanyóránk van, akkor nappali állandó üzemű hálózatról működik a villanybojler. Ha viszont két villanyóránk is van feltételezhetjük hogy a villanybojler vezérelt azaz éjszakai áramról üzemel.
Mi a különbség?
A vezérelt áramról működő bojlereknél több kompromisszumot kell kötnünk, csökkenhet a komfort érzetünk az alacsonyabb áramdíj ellenében. Mivel sokszor nem akkor indul el a víz felmelegítése, amikor szükségünk lenne rá, hanem amikor a szolgáltató biztosítja az energiát.
Ami sokszor a csúcs időn kívül történik. Napi legalább 8 órát biztosítani kell a szolgáltatást, de ez nagyobb részben éjszakára szokott esni. Tehát ha reggel elhasználjuk a melegvizünk többségét, nagy valószínűséggel estére már nem lesz újra elegendő melegvíz, csak másnap reggelre.
Ezért vezérelt áramról üzemelő villanybojlereket célszerű magasabb 60 – 70 celsius hőmérsékleten tartani, hogy egész napra jusson elegendő melegvíz.
Alacsony vagy magas hőmérséklet
Energiafelhasználási szempontból nem érdemes túl magas hőmérsékletre állítani a bojler hőfokszabályzóját. Mivel minél magasabb a bojlerben lévő melegvíz hőfoka annál nagyobb lesz a hőveszteség. Minél nagyobb a hőveszteség annál nagyobb a villanyszámla.
Viszont nem lehet mindent csak a pénztárcánk alapján megítélni, mert a nagyon alacsony hőmérséklet veszélyt is jelenthet a felhasználók számára. Mivel a víz lagionella baktériumot tartalmaz, ami 32 -42 Celsius fokos langyos pangó vízben képes szaporodni.
Ami párás közegben belélegezve tüdönkbe jutva okozhat egészségügyi gondokat. Vannak már olyan villanybojlerek amik automata fertőtlenítő programmal védekeznek a lagionella baktériumok ellen.
Hány fokra érdemes beállítani a villanybojlert?
Legtöbb villanybojlert gyártó cég 55 -60 fokos melegvíz hőfokot szokta ajánlani. Amitől el lehet térni a bojler mérete és a felhasználók száma, és tisztálkodási szokásaink alapján.
Pl: 1 -2 fős háztartásokban mondjuk egy 80 – literes bojlert érdemes 45 -50 Celsius fokra beállítani, hogyha mindkét fő, az esti vagy reggeli zuhanyzást választja. Ha pl: a 80 literes bojlert kádas fürdésre szeretné használni két ember, a magasabb 60 -70 fokos beállítás sem lesz ilyenkor elegendő. Ebben az esetben szükséges lesz a villanybojlert nagyobbra cserélni.
Pl: 3-4 fős háztartásokban már illik 120 – 200 literes villanybojlereket használni. Aminek a melegvíz beállítását szintén a felhasználási módhoz kell igazitani.
Hajdu bojlerek szakszerű javítása és cseréje Budapesten, garanciával, akár még ma!
Bátran forduljon hozzánk, bármilyen bojlerrel kapcsolatos problémája esetén.