Mikor lehet szükség bojler javításra
SZAKSZERŰ BOJLER JAVÍTÁS BUDAPEST ÖSSZES KERÜLETÉBEN
A legtöbb napjainkban gyártott bojler tartályát speciális anyagokkal kezelik a gyártók, hogy lehetőleg jó sokáig bírják a korróziós folyamatokat.
Sajnos semmi sem tart örökké, így rendszeres karbantartás nélkül előfordul, hogy az idő múlásával meghibásodik egy-egy kisebb alkatrész.
A technológiai fejlődésnek köszönhetően most már többnyire csak a kisebb elemeket kell alaposan kitisztítani, illetve egyes esetekben kicserélni, ami sokkal kifizetődőbb, mint egy teljes bojler csere.
Ezt főként régi modellek esetében szoktuk ajánlani. Nézzük meg, mikor lehet szükség bojler javításra!.
MEGNÖVEKEDETT VILLANYSZÁMLA
Amennyiben meghibásodik a bojler fűtőszerkezete, akkor általában több energiát kell fogyasztania ahhoz, hogy fel tudja melegíteni a vizet.
A BOJLER NEM MELEGÍTI FEL A VIZET
Akkor is szükség lehet Hajdu bojler javítására, ha nem tudja a vízmelegítőnk a kívánt hőmérsékletre melegíteni a vizet. Ebben az esetben is érdemes a fűtőalkatrészek között keresni a hibát.
CSÖPÖG A BOJLER
Ezt okozhatja például korróziós folyamat, vízkőlerakódás, tömítés-probléma, de akár a tartály pereme is megrepedhetett valahol a nyomás-változás miatt. Áramtalanítás után azonnal hívjon szerelőt.
MÁST MUTAT A KIJELZŐ, MINT AMI A VALÓSÁG
A fűtőszál meghibásodása esetén szokott előfordulni az a jelenség, hogy a kontroll lámpa világít, viszont nincs melegvíz. Ilyenkor általában műszeres vizsgálattal bizonyosodhatunk meg a fűtőszál működéséről. Vagy egy kiadós karbantartás alkalmával a bojler szétszedése után szemrevételezhetjük a hibás belső alkatrészeket, illetve javíthatjuk a hibát.
GŐZ JÖN KI A BOJLERBŐL
Áramtalanítson! Ezt többnyire valamilyen elektronikai probléma szokta okozni, Jellemzően a bojler hőfok szabályzó meghibásodása miatt túlmelegszik a víz a bojlerünkben.
KIS NYOMÁSSAL FOLYIK A MELEG VÍZ
Ezt gyakran szokta a nyomáscsökkentő okozni, mely rendszeres karbantartás híján a szennyeződésektől annyira elhasználódik, hogy már nem tud rendesen üzemelni. Nyomáscsökkentő szelep van beépítve minden olyan helyen ahol a hálózati víznyomás meghaladja a 3-4 báros tartományt. Jellemzően ezek a területek a Budai kerületek.
Érdemes odafigyelni a villanybojler apróbb hibáira, a szokottól eltérő viselkedéseire, hogy azokat még időben lehessen orvosolni. A legtöbb esetben elég szokott lenni a bojler javítás, s csak ritkán kell cserélni az egész vízmelegítőt.