Miért kevés a melegvíz a bojlerben – Hajdu bojlere kevés vizet melegit?
Nincs melegvíz a bojlerben – Mi okozhatja a melegvíz hiányát a bojlerben?
Miért kevés a melegvíz a bojlerben? Ha a Hajdú bojlere kevés vizet melegít, annak nyomós oka van, amit érdemes minél előbb felkutatni, kiderítenie.
Ugyanis, ha valamilyen meghibásodás áll a háttérben, akkor az idő is fontos faktor, lényeges, hogy amilyen gyorsan csak lehet, megoldást találjon.
Járjon utána minél hamarabb, hogy miért kevés a melegvíz a bojlerben.
A legtöbb esetben ehhez szakember segítsége szükséges, hiszen a hozzáértő szakértelem pillanatok alatt fel tudja fedni a probléma gyökerét.
Nyilván Hajdú bojlere nem azért melegít kevés vizet, mert túlságosan kis kapacitású készülék mellett döntött.
Bár, ha ez lenne a kiváltó tényező, akkor csak a csere hozhatna megoldást.
A legtöbb esetben a triviális jelenségnek tűnő, ám annál több bosszúságot okozó vízkövesedés a ludas.
Magyarországon a kemény víz számolatlan problémát generál az elektromos eszközökben, melyek valamilyen úton-módon működésük közben kontaktusba kerülnek a vízhálózatból érkező vízzel.
A kávéfőzők, mosó- és mosogatógépek csak a jéghegy csúcsát alkotják.
A bojlerek is abba, a népes családba tartoznak, melynek tagjai nagyon megszenvedik a sók lerakódását.
HOGY JÁRUL HOZZÁ A VÍZKŐ AHHOZ, HOGY HAJDÚ BOJLERE KEVÉS VIZET MELEGÍT?
A különböző ásványi anyagok észrevétlenül képesek letapadni a bojler csöveiben, tömítéseiben, sőt a berendezés lelkében, a fűtőszálon. Utóbbi jelenti talán a lehető legsúlyosabb problémát, hiszen ha nem cselekszik, akkor akár a teljes alkatrész cseréjére is sor kerülhet.
Nem véletlen, hogy hazánkban évente egyszer legalább vízkőtelenítésre szorulnak az elektromos melegítők, és akkor még viszonylag finoman becsültük meg a számokat.
A gyakorlatban annyi történik, hogy a vízkő szépen, lassan, fokozatosan átöleli, körbe veszi a fűtőszálat, ami egyre kevesebb víz melegítésére képes, sőt idővel a víz hőfoka is egyre alacsonyabbá válik.
Azaz a vízkő fojtogató hatásának köszönhetően a fűtőszál, s így a bojler nem képes ellátni alapvető funkcióját, rendeltetési feladatát.
A végső stádiumban a rendszer teljesen leáll, és működésképtelenné válik, így nem érdemes halogatnia a cselekvést, ha azt tapasztalja, hogy Hajdú bojler kevés vizet melegít.
Mi okozhatja a melegvíz hiányát a bojlerben?
Több tényező is okozhatja a melegvíz hiányát a bojlerben. A leggyakoribbak közé tartoznak a következők:
1. Vízkőlerakódások: A vízkő a víz keménységéből adódó lerakódás, amely idővel felhalmozódik a bojler fűtőelemein és a víztartály aljában. A vízkőréteg csökkenti a hőátadást, és ezzel együtt csökken a bojler hatékonysága, ami végül kevesebb melegvizet biztosít.
2. Szivárgás: Ha a bojlerben szivárgás keletkezik, akkor az lehetővé teszi, hogy hideg víz
áramoljon a melegvizes rendszerbe, ami csökkenti a bojler által melegített víz mennyiségét. A szivárgások lehetnek kisebbek vagy nagyobbak, és azonnali javításra szorulnak.
3. Túl magas vagy túl alacsony hőmérséklet: Ha a bojler hőmérséklete nem megfelelően van beállítva, akkor az befolyásolhatja a melegvíz mennyiségét. Ha a hőmérséklet túl alacsony, akkor a bojler kevés melegvizet termel, ha pedig túl magas, akkor pedig a víz túl forró lesz, és pazarolni fogjuk az energiát.
4. Fűtőelem hibái: Ha a fűtőelem meghibásod, akkor az befolyásolhatja a bojler hatékonyságát. A fűtőelem szerepe az, hogy felmelegítse a vizet a bojlerben, és ha nem működik megfelelően, akkor nem tudja ezt a feladatot ellátni, ami kevesebb melegvizet biztosít.
5. Rossz vagy vékony szigetelés: Ha a bojler nem megfelelően van szigetelve, akkor a hő a környezetbe szivárog, ami csökkenti a bojler hatékonyságát.
Bojler karbantartás – Hogyan javíthatjuk a bojler melegvíz termelését?
Ezen problémák mindegyike hatással lehet a bojler által melegített víz mennyiségére és hőmérsékletére.
Ha gyanítjuk, hogy milyen probléma áll fenn a bojlerünkkel kapcsolatban, érdemes időben cselekedni, az időben elvégzett karbantartást javíthatja a bojler hatékonyságát és megnövelheti a melegvíz mennyiségét.
Ahhoz, hogy elkerüljük a melegvíz hiányát a bojlerben, érdemes rendszeresen karbantartani és tisztítani a bojlert.
Fontos, hogy a bojler rendszeres vízkőmentesítést tapasztalt bojler szerelő végezze, aki eltávolítja a vízkőlerakódásokat, ellenőrizni, a fűtőelem állapotát, valamint a bojlerben lévő nyomás- és hőmérséklet-szinteket.
Az időben elvégzett karbantartás és javítás nemcsak a bojler élettartalmát növeli, de hosszútávú távon jelentős megtakarítás érhető el az energiafogyasztás terén, mivel kevesebb energiát fog felhasználni a melegvíz előállítására.
Hajdu villanybojlere kevés vizet melegit?