Hajdu villanybojler kontra vízkő
AVAGY MIÉRT VÍZKÖVES A VILLANYBOJLER?
Az, hogy a kemény víz Magyarország egyik védjegye nem is lehet kérdés, s azok számára, akik villanybojlert használnak nem meglepő információ, hanem sok tapasztalatot kiváltott, kellemetlen tény.
A vízben található ásványi sók ugyanis szívesen csapódnak ki hő hatására, azaz vízkő formájában élik tovább életüket.
Ezzel a láncreakcióval nem lenne baj, ha a Hajdú bojler épségét nem veszélyeztetné, ez az „áldásos” folyamat.
A kávéfőzők, és egyéb, elektronikai eszközök, melyek vízátfolyással, és hővel dolgoznak hamar megérzik a víz keménységének hátrányait, éppen ezért a tulajdonosoknak gyors, tartós megoldásra van szükségük.
De mi lehet ez, a jolly joker alternatíva?
Természetesen csak egyetlen módon tehet Hajdú bojlere egészségéért, ha nagy figyelmet szentel a vízkőtelenítésre.
Hogy mikor jött el az idő, azt a használat során érezni fogja, de álljanak itt a leggyakoribb indikátorok:
VÍZKŐ ELTÁVOLÍTÁSA HAJDU VILLANYBOJLERBŐL
1. Az idő
Önmagában az a tény, hogy bojlerét folyamatosan hadirendbe állítja egy bizonyos idő elteltével, természetesen magával vonja a vizkövesedés rémét. Ez az egyedi paraméterektől, és a hőfoktól függően 1-2 év is lehet.
2. Konkrét meghibásodások
Az alaplap elhasználódása, azaz kilyukadása, vagy épp a hőkorlátozó szétkapcsolása egyértelműen jelzi: megérett a Hajdú bojler némi karbantartásra.
3. A nem fűtő fűtőbetét
A leggyakrabban ismételt, vízkövesedésre utaló tünet, amikor már belepi a fűtőbetétet a vízkő, sístergő hangott ad ki a bojler fűtés alkalmával.
A megnövekedett vízkő mennyíség miatt túlmelegedhet a fűtőszál környezete ami következtében sérülhetnek az alaplap és a fűtöbetét tőmítések és csöpögés alakulhat ki. Rendszeres karbantartással elkerülhetjük a nagyobb problémákat.
4. Törött vízcső
Amikor hamar elfogy a melegvíz a bojlerből. A bojlerben lévő melegvízcső repedése,eltörése okozza azt a problémát amikor néhány tízliter melegvíz után egyre hidegebb víz folyik ki a csapokon keresztül.
A Hajdú villanybojlerben eltörött meleg vízcső egyértelműen azt mutatja, hogy a rendszerben felütötte kőkemény fejét a vízkő, s már konkrét, súlyos nehézségeket produkál.
A fenti felsorolás pazarul bemutatja a vízkő áldatlan tevékenységének súlyos következményeit. Nyilván a központi vízlágyítás is egy módszer, amivel a gyökerét szüntetheti meg a problémának, de ha már megtörtént a baj, akkor az egyetlen megoldás, ami segítséget jelenthet a vízkőtelenítés.
Amennyiben az alkatrészek irreverzibilis módon sérültek úgy, azok pótlását mindenekelőtt szakember közreműködésével meg kell oldania, ami a Hajdú villanybojler esetén, a könnyű alkatrész beszerezhetőség miatt nem okozhat nehézséget.
RÉGI BOJLERE SOKAT FOGYASZT? NINCS ELEGENDŐ MELEGVÍZ?
Ezek a problémák utalhatnak a villanybojler túlzott vízkővesedésére is.
Szakembereink a bojler karbantartása alkalmával alaposan átvizsgálják a készüléket, ellenőrzik a fűtőszálat, valamint a többi fontos alkatrészt és funkciót.
Ez lehetővé teszi számunkra, hogy azonosítsuk a problémákat és megbízható megoldásokat kínáljunk.
Bízza ránk Hajdu villanybojlere karbantartását, javítását!
Családi vállalkozásunk a hét minden napján elérhető, és szívesen válaszolunk minden kérdésére.
Tapasztalt szakembereink megbízható és alapos munkát végeznek, hogy biztosítsák a Hajdu villanybojler hatékony és megbízható működését.