Miért ad furcsa hangot a bojler
A bojler a benne lévő hideg vizet egy elektromos fűtőszál segítségével melegíti fel meleg vízzé. Melegítés hatására a vízben oldott állapotban lévő meszes anyagok a hő hatására megszilárdulnak és elkezdenek a fűszál felületén lerakódni.
Ahogy nő a vízkő-lerakódás a fűtőszál felületén, egy idő után a vízkő felülete repedezni kezd, és lehull a fűtőszál felületéről.
A vízkő darabkák elkezdenek összegyűlni és felhalmozódni a bojler aljában, mígnem teljesen beborítja a fűtőszálat.
Amikor ez bekövetkezik, már sistergő, zúgó hangot hallat bojlerünk a felfűtéskor.
Ilyenkor mivel a fűtőszál csak közvetve tudja átadni a hőt a víznek, meg nő kitolódik a bojler felfűtési ideje, ami plusz energiába kerül, és magasabb villanyszámlát eredményez.
A magasabb villanyszámlán kívül okozhat valamilyen gondot a lerakódott vízkő?
A válasz sajnos igen.
Ugyanis mivel ilyenkor már nem tudja átvenni közvetve a fűtőszál által leadott hőt a bojlerben lévő víz, elkezd túlmelegedni a fűtőszál környezete.
A fűtőszál tömítése gyakran a hő hatására elöregedik, megkeményedik, és elveszti vízzáró képességét, aminek hiányában csöpögés is kialakulhat.
Gyakori hiba, ha a fűtőszál tömítése elveszti vízzáró képességét, hogy a csöpögő víz a bojler elektronikába jut ami zárlatot okozhat és használhatatlanná teszi az elektronikát is.
Amennyiben megússza a fűtőszáltömítés, és nem alakul ki csöpögés, még mindig ott van a hőkorlátozó, ami a túlhevült villanybojler záró fedelében lévő, merülő csőben elhelyezett kapilláris hő érzékelőn keresztül 110 celsius fokot érzékelve kiold és megszakítja a fűtőszál áram ellátását.
A hő kioldó elektronika "reset" azaz újra indító gombbal van ellátva, amivel újra el lehet indítani a bojlerünket miután le csökkent a tartályban lévő víz hőmérséklete.
FONTOS: A túlhevült hőkorlátozót csak a bojler vízkőtelenítése után indítsuk újra, ellenkező esetben újra és újra le fogja állítani a villanybojlerben lévő víz melegítését.
Hívjon minket bizalommal, vagy kérjen visszahívást Hajdú villanybojler karbantartással vízkőtelenítésével kapcsolatban.
Budapest összes kerületében állunk szolgálatára
Milyen gyakran kell vízkőteleníteni a bojlert
Hajdu bojler vízkőtelenítés Budapest
Nyári Tibor villanybojler szerelő
Előre is köszönjük hívását
Ha tetszett a cikk, ossza meg, vagy lájkolja, hogy még többen olvashassák!

Kapcsolatfelvétel, üzenetküldés
KapcsolatNyári Tibor Hajdú villanybojler szerelő